Rode Duivels presenteren nieuw uitshirt als ode aan Magritte - PromZ.be

Rode Duivels presenteren nieuw uitshirt als ode aan Magritte

De Rode Duivels hebben hun nieuwe uitshirt voor de komende WK gepresenteerd. Het opvallende ontwerp van kledingsponsor adidas is een ode aan de Belgische kunstenaar René Magritte en het Belgisch surrealisme. Het shirt combineert lichtblauw met roze, wit en zwarte details.

Volgens de Belgische voetbalbond verwijst de print op speelse wijze naar het werk van Magritte. In het ontwerp zijn daarnaast elementen verwerkt uit het logo van de KBVB en uit het voetbal zelf, zoals een bal en de lijnen van een speelveld. In de kraag staat bovendien de tekst “Ceci n’est pas un maillot (Frans voor: “Dit is geen shirt”), als verwijzing naar Magrittes beroemde werk La Trahison des Images met de bekende zin “Ceci n’est pas une pipe” (“Dit is geen pijp”). Ook de appel in de campagnebeelden verwijst duidelijk naar de bekende visuele stijl van de Belgische kunstenares.

Met het nieuwe shirt kiest België opnieuw voor een uittenue met een duidelijke culturele verwijzing. Eerder bracht de bond al eerbetonen aan de Belgische wielertraditie, Tomorrowland en stripfiguur Kuifje. Daarmee zet de KBVB een traditie voort waarbij het uitshirt ruimte biedt voor een creatiever ontwerp dan het meer klassieke thuisshirt.

De collectie is sinds 20 maart verkrijgbaar en bestaat naast het shirt ook uit onder meer een anthem-jack, een pre-matchshirt en een lifestylecollectie. De Rode Duivels droegen het nieuwe uitshirt op 28 maart voor het eerst tijdens de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten in Atlanta.

Opvallend is ook dat dit het eerste uitshirt van de Rode Duivels in het moderne tijdperk is met adidas Originals-branding. Dat geeft het shirt een extra retro-uitstraling.

Waar het thuisshirt zoals altijd rood blijft, kiest België met dit uitshirt opnieuw voor een opvallender ontwerp. Fans die het shirt zelf willen kopen, kunnen terecht via shop.rbfa.be, waar het België-uitshirt verkrijgbaar is vanaf €150.